boubaque.cz

Stolní rolové hry (RPG)

Jako dlouholetý hráč a fanoušek rolových her jsem se dostal také k realizaci některých z nich. Jednou z nich je hra napsaná pro RPG Kuchyni, soutěž, v níž mají účastníci za úkol napsat během 14 dnů kompletní RPG. Proběhly již dva ročníky této soutěže na RPGfóru, přičemž do obou jsem přispěl. První příspěvek byl značně nedodělaný, a proto jej zde neuvádím, potěšit se tak můžete pouze druhým... Další dvě uvedené hry už nejsou přímo mým dílem, ale pro obě jsem prováděl jazykové korektury a případně přispěl nějakou poznámkou či podnětem.

Mezi psem a vlkem
Rolová hra bez vypravěče, v níž se hráči dostanou do prostředí právě vzniklé První Československé republiky a pustí se do vysoké politické hry.
Autor: boubaque
Odkaz: Mezi psem a vlkem (PDF, 375 KB)


Střepy snů
Vyprávěcí hra (RPG) snažící se napodobit filmové příběhy, není spojena s konkrétním prostředím a pravidlový popis postavy se zaměřuje na její roli v příběhu a psychologii, spíše než na „objektivní“ fyzické vlastnosti.
Autor: Erric
Odkaz: Střepy snů (oficiální stránka)

Příběhy Impéria
Hra založená na úpravě herního systému Fate v prostředí magické viktoriánské doby, kdy magie stále proudila zemí a elfové, skřeti a rusalky se stále toulali po evropských lesích.
Autoři: Ecthelion2
Odkaz: Příběhy Impéria (oficiální stránka)© Jakub Maruš (boubaque), 2009